FAQ – najczęściej zadawane pytania

 

 

Na czym polega auto detailing i dlaczego warto wybrać nasze Auto Spa w Poznaniu?

Auto detailing polega na oczyszczeniu, konserwacji, a także renowacji pojazdu lub jego pojedynczych elementów takich jak lakier, reflektory, czy też skórzana tapicerka samochodowa. W CARS SPOT w Poznaniu wykonujemy ten proces rzetelnie i dokładnie  – w związku z tym trwa on nawet kilka dni. Dopracowujemy każdy szczegół, dbając o stronę zewnętrzną oraz wewnętrzną auta. Auto detailing obejmuje pojazdy nowe oraz używane.

W porównaniu ze zwykłym myciem samochodu, auto detailing różni się diametralnie. Nie ma tutaj mowy o szybkim działaniu. Wszystko odbywa się całymi godzinami, przez kilka dni z rzędu. Tak, żeby pod koniec żaden szczegół nie mógł psuć całkowitego wrażenia, jakie wywołuje Twój pojazd.

 

Auto zastępcze w CARS SPOT Poznań?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, na wszystkie usługi powyżej 3.000,00 zł, udostępniamy w cenie nowe auto zastępcze. Ustal zakres prac, odstaw swój samochód lub możemy wykonać usługę DOOR2DOOR, odbierz auto zastępcze. Czas wykonania usług średnio wynosi u nas od 1 dnia do 3 dni roboczych w zależności od zakresu prac auto detailing’u czy zabezpieczenia bezbarwną folią ochronną.

 

Czy warto skorzystać z naszych pakietów promocyjnych?

Przygotowaliśmy odpowiednie pakiety promocyjne, które odświeżą wygląd oraz zabezpieczą karoserie Waszych aut. Świadczymy usługi kompleksowej kosmetyki samochodowej od 2014 roku. Nasze pakiety wybrali najbardziej wymagający klienci, ceniący sobie dbałość o detale. *rabat do 20% nie dotyczy przyciemniania szyb samochodowych, wyciągania wgnieceń bez konieczności lakierowania

 

Jak często wykonywać usługę Auto Detailingu w CARS SPOT?

Oczywiście nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko uzależnione jest od eksploatacji pojazdu oraz ilości pokonywanych kilometrów. Wykonując usługi auto detailing’u, zabezpieczenia lakieru bezbarwną folią ochronną czy czyszczenia wnętrz w naszej firmie, otrzymujesz również kompleksową opiekę oraz doradctwo z naszej strony.

 

Czy na aplikowaną bezbarwną folię dajemy gwarancję?

Dajemy Państwu dożywotnią gwarancję, na zżółkniecie i pękanie folii pod wpływem promieni UV, tak długo, jak samochód pozostaje w rękach jednego właściciela. Nasza folia, jeśli o nią dbamy, nie matowieje i nie traci swojego połysku, czego efektem jest zawsze estetyczny wygląd oklejonych elementów.

 

Mam nowy samochód, czy muszę go zabezpieczyć i na czym polega zabezpieczenie ceramiczne?

Samochód prosto z salonu zdecydowanie należy zabezpieczyć. W związku z tym, że producenci aut stosują ekologiczne lakiery produkowane na bazie wody, nie zawierają one utwardzaczy. Sprawia to, że lakier jest miękki i nieodporny na jakiekolwiek zarysowania. W CARS SPOT w Poznaniu stosujemy zabezpieczenia ceramiczne, które powstały z użyciem nanotechnologii. Tego rodzaju powłoki charakteryzują się wyjątkowymi właściwościami samoczyszczącymi oraz hydrofobowymi, czyli znakomicie odprowadzają wodę.

To doskonała ochrona lakieru przed warunkami atmosferycznymi, promieniowaniem UV, a także chemikaliami. Poza tym zabezpieczenie ceramiczne wydobywa głębię koloru, nadaje połysk oraz zapewnia gładką powierzchnię. Jest skuteczniejsze niż zastosowanie pasty, czy też wosku. Powłoki ceramiczne zalecamy dla samochodów nowych bądź używanych uprzednio poddanych procesowi renowacji lakieru.

 

W jaki sposób dbać o auto z powłoką ceramiczną?

Odbierając samochód zabezpieczony powłoką ceramiczną pragniemy, aby jego idealny stan, głęboki połysk oraz niesamowita szklistość trwały wiecznie. Niestety nasz samochód ze względu na codzienne użytkowanie cały czas narażony jest na negatywny wpływ środowiska i z biegiem czasu mniej lub bardziej się zabrudzi.

Przede wszystkim nie polecamy mycia powłoki ceramicznej w myjniach automatycznych tzw. szczotkowych. Przynajmniej raz w miesiącu warto stosować sprawdzone kosmetyki samochodowe. Czyszcząc auto, zacznij od nałożenia aktywnej piany, która rozpuści największy brud. Zalecamy mycie pojazdu na “dwa wiadra” – jedno z czystą wodą, a drugie zawierające szampon rozcieńczony wodą. Pozwoli to uniknąć zarysowań na karoserii. Płucz samochód wodą pod ciśnieniem i wycieraj lakier ręcznikiem mikrofibrowym przeznaczonym do osuszania karoserii. Pamiętaj o usunięciu zaschniętych owadów na przedniej części samochodu po długiej trasie – spłucz je wodą pod ciśnieniem.

Nigdy nie szoruj po lakierze twardymi przedmiotami (np. szczotkami do odśnieżania) lub ręcznikiem papierowym.

 

Niezawodna ochrona ceramiczna. Kilka słów o powłoce ochronnej..

Powłoki ceramiczne, to dużo więcej niż tradycyjne zabezpieczenie powierzchni za pomocą wosków czy past. Ceramiczna ochrona jest trwałym
związaniem aplikowanego środka z zabezpieczaną powierzchnią. W efekcie powstaje dodatkowa warstwa, tzw. nano powłoka, o dużo większej niż
zabezpieczana powierzchnia twardości, połysku i hydrofobowości.
Aplikujemy powłoki ceramiczne o bardzo zaawansowanej technologii produkcji oraz wysokiej jakości wykorzystywanych surowców spektakularnie
wydobywających piękno zabezpieczanej powierzchni.

 

Czy podczas aplikacji folii demontujemy poszczególne elementy karoserii?

Wykluczamy demontaż elementów nadwozia, a tym samym ewentualne ich uszkodzenie. Dzięki korzystaniu z szablonów, eliminujemy ryzyko uszkodzenia lakieru nożem podczas instalacji, a dodatkowo mamy możliwość szybszej instalacji folii ochronnej bez utraty jakości.

 

Jak działa funkcja samoregenerująca folii?

Dzięki technologii „SelfHealing” uszkodzenia powstałe na powierzchni folii niwelują się samoczynnie pod wpływem ciepła i czasu, dlatego proces ten nazywany jest zdolnością do samoregeneracji. Ryski regenerują się same, dzięki samo naprawczym właściwościom folii.

 

Jak podnieść wartość rynkową samochodu?

Stan wizualny auta odpowiada za aż 25% całkowitej wartości pojazdu. Jeżeli zamierzasz sprzedać swój samochód, zadbaj o jego dobrą prezencję. Nasi specjaliści w CARS SPOT w Poznaniu chętnie przygotują Twoje auto do sprzedaży. Nie obawiaj się o koszty. Zapewniamy, że dobierzemy odpowiednie usługi, aby ograniczyć Twoje wydatki do minimum. Czyszczenie tapicerki, usuwanie uszkodzeń wewnątrz i na zewnątrz, polerowanie lakieru, a także zastosowanie profesjonalnej kosmetyki samochodowej – to tylko część tego, co możemy zrobić.

Naszym wspólnym celem jest ograniczenie czasu renowacji i ograniczenie kosztów naprawy lakieru, tapicerki czy plastików zewnętrznych. Bilans dla klienta musi być korzystny, uzyska większą cenę sprzedaży przy nieproporcjonalnie niskiej inwestycji.

Pamiętaj, że wartość Twojego pojazdu ciągle spada. Możemy spowolnić lub wręcz zatrzymać ten proces.

 

CARS SPOT w Poznaniu, a zwykła myjnia samochodowa. Jakie różnice? Co wybrać?

Myjnie samochodowe nie oferują zabiegów dających efekty porównywalne z auto detailingiem. Car detailing wymaga czasu, pełnego zaangażowania oraz precyzji i wprawnej ręki doświadczonego pracownika. Zapewniamy, że w CARS SPOT w Poznaniu drobiazgowo zajmujemy się pojazdami, nie pomijając różnorodnych szczegółów.

W dzisiejszych czasach społeczeństwo zaczęło dbać o swoje “cztery kółka”. Dlatego, to właśnie z myślą o tych samochodowych estetach powstały usługi profesjonalne z zakresu auto kosmetyki czy car spa.

 

Zbliża się okres zimowy – czy powinno się to wiązać z dodatkową ochroną auta?

 Jak najbardziej tak. Samochód to duża inwestycja i cieszy mnie fakt, że coraz większa część społeczeństwa przestaje je traktować przedmiotowo jak kolejne urządzenie ułatwiające nam życie. Zaczynamy dbać o swoje samochody i a na ulicach coraz częściej widzimy czyste i zadbane auta także w okresie zimowym. Coraz więcej osób korzysta z wszelkiego rodzaju zabezpieczeń lakieru których jest na rynku mnóstwo, a każde ma inne właściwości.

Zachęcamy do kontaktu ze specjalistami w CARS SPOT w Poznaniu, którzy pomogą dobrać nam produkt odpowiedni dla naszego auta, stylu jazdy i częstotliwości korzystania z pojazdu.

 

Renowacja lakieru w CARS SPOT w Poznaniu? Co warto wiedzieć?

Poszukując skutecznych metod, które pozwolą usunąć rysy i inne niedoskonałości powstałe na karoserii, pierwsze o czym myślimy jest wizyta u lakiernika. W przypadku niewielkich uszczerbków koszt prac nie powinien być wysoki, gorzej, jeśli spora część karoserii wymaga specjalistycznej interwencji. Wówczas musimy przygotować się na wyłożenie większej kwoty. Istnieją wprawdzie alternatywne, tańsze metody usuwania rys takie jak specjalne środki do maskowania jednak nie zawsze przynoszą one spodziewany efekt.

Renowacja lakieru w naszym wykonaniu to usunięcie zmatowiałego lakieru, śladów po owadach (wżery), ptasich odchodów, zarysowań parkingowych, kolistych oraz prostych rys, a także niektórych uszkodzeń powstałych w wyniku wandalizmu (np. rysy po kluczach).

Proponujemy też naszym Klientom zabezpieczenie ceramiczne lakieru – tego rodzaju powłoka zapewnia ochronę lakieru nawet przez 5 lat. Ponadto pozytywnie wpływa na późniejszą pielęgnację pojazdu znacznie ją ułatwiając.

 

Co daje bezbarwna folia ochronna i czy warto ją aplikować?

Bezbarwne folie ochronne to najskuteczniejszy sposób na zabezpieczenie lakieru samochodowego dostępny na rynku.  Nowoczesne rozwiązania pozwalające na skuteczną ochronę lakieru oraz innych, newralgicznych elementów. Jednorazowa aplikacja bezbarwnej folii umożliwia pełne zabezpieczenie lakieru i innych elementów takich jak np. przednie reflektory, wnęki klamek, zderzak, czy też maska. Folia ochrania przed rysami, skutkami uderzeń kamieni, żwiru oraz warunkami atmosferycznymi. Wszystkie pozostałe elementy zewnętrzne (lakier, felgi, szyby, elementy chromowane i plastikowe) oraz wewnętrzne warto zabezpieczyć wysokiej jakości powłokami ceramicznymi, które zapewniają wysoki poziom ochrony oraz nie ścierają się podczas mycia i regularnej pielęgnacji.

Kompleksowe zabezpieczenie zapewni długoletnią ochronę przed uszkodzeniami, których nie możemy uniknąć. Należy jednak pamiętać, że każda warstwa ochronna, zapewni odpowiedni poziom bezpieczeństwa tylko wtedy, kiedy będzie aplikowana na odpowiednio oczyszczoną i przygotowaną powierzchnię.

 

Czy folia wpłynie negatywnie na wygląd samochodu?

 Folia działa jak bariera ochronna chroniąca Twój samochód przed kamieniami i otarciami. Folia jest niewidoczna i, co najważniejsze, utrzyma lakier Twojego samochodu w perfekcyjnym stanie mimo upływu lat.

 

 

DO ZOBACZENIA W…
LŚNIĄCEJ KAROSERII
TWOJEGO SAMOCHODU

 

 

Napisz do nas! Chętnie odpowiemy na Twoje pytania
Dobierzemy optymalne usługi!

aktualne promocje